SERVIS, flintgods, 96 delar, "Spode´s Italian", Copeland, England.

Dekor av italienskt landskap i blått. 18 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 11 assietter, 9 små djupa tallrikar, 10 små assietter, 3 äggkoppar, 2 terriner med lock, 2 uppläggningsfat, kanna, 7 tekoppar med fat, 6 moccakoppar med fat, 12 kakassietter.

Enstaka delar med nagg, sprickor eller krackelyr.

Utropspris
4 500 SEK