615390

SIDEBOARD, Breox Möbler, 1960-tal.

Sideboard, breox möbler, 1960-tal.

Fanerat med teak. Fyra ben. Rektangulär form med skåpdörrar. Bakomliggande lackerade hyllor och lådor. Lackerade dörrspeglar. Höjd 79, längd 200, bredd 41 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Dörrspeglarna sannolikt lackerade senare.

Utropspris
3 000 SEK