BORDSLAMPA, porslin, Mela Anderberg, Rörstrand, omkring år 1900.

Genombruten dekor med blommor och bladverk. Höjd med skärmfattning 23 cm.

Ej funktionstestad. Några mindre repor och obetydlig nagg.

Utropspris
2 000 SEK