Smycken
615842

PARTI HÄNGEN samt KEDJAR, 17 st, olika halter guld. Total vikt ca 94,85 g.

Inklusive bland annat:
Kedjan 22K guld. Längd 50 cm. Vikt ca 9,62 g.
Hänge och kedja 18K guld med briljantslipade diamanter, tot ca 0,21 ct. Längd 38 cm. Hänge och kedja 18K vit guld med briljantslipad diamant, tot ca 0,01 ct. Längd 38 cm. Samt 7 18K guld kedjar, 3 korsningar, en kamelformad hänge och en hänge med hieroglyfer. Total vikt av 18K guld ca 42,62 g.
Kedjar, 3 st, 14K guld med hängen i form av ankare, fläkt och ögon och en med små diamanter. Tot vikt av 14K guld ca 13,26 g.
Samt en hänge i form av harlekin, en med droppformad citrin och en av grön sten ristade i form av en frukt, och en pärlhalsband av sötvattenpärlor.

Slitage, repor, ytskador till pärlorna.

Utropspris
9 500 SEK