VÄGGHYLLA, "String", 20 delar, 1900-talets andra hälft.

Teakfanerad, delvis vitmålad. Bestående av:
4 golvsektioner, höjd 215 cm.
10 vitmålade hyllplan, bredd 78, djup 20 cm.
2 vitmålade hyllplan, bredd 78, djup 30 cm.
LP-förvaring med fack, utfällbar lucka, bredd 78, djup 34, höjd 40 cm.
Skåp med skjutdörrar, bredd 78, djup 45, höjd 57 cm.
Skrivskiva med två lådor i sargen, bredd 78, djup 58, höjd 9 cm.

Slitage, fläckar, färgbortfall, smärre skador, metallen något anfrätt. Senare bemålning. En hurts med fanérskada/bortfall.

Utropspris
4 000 SEK