BORD, "Superelips", Bruno Mathsson International, Värnamo. Bruno Mathsson och Piet Hein för Fritz Hansen

Oval skiva i masurbjörk. Fyra spännben. Etikettmärkt. Diameter 160 cm. Höjd 70

Brukslitage. Märken och repor. Slitage på skivan. Fläckar. Slitage på lacken.

Utropspris
3 000 SEK