Armbandsur, herr, quartz, datum, guldfärgad urtavla med stavindex, diameter 34 mm. Längd 22 cm. Boett och armband 18K guld total vikt 92 g.
Armbandsur, dam, silverfärgad urtavla med stavindex, diameter 15 mm. Boett och lås i 18K guld. Längd 19 cm. Total vikt 32 g.
Bruksslitage, mindre repor. Ej funktiontestad.