TAKKRONA, tidigt 1900-tal. Höjd 114 cm.

Behängd med olikformade prismor, korgbotten och avslutande kula. Diameter 48 cm.

Slitage, enstaka nagg och kompletteringar.

Utropspris
500 EUR