COCKTAILGLAS, 10 st, "Aarne", Göran Hongell, Iittala. Formgiven 1949.

Klart glas, höjd 8 cm. I produktion 1949-1969, 1981-.

Smärre bruksslitage, två glas med kantnagg.

Utropspris
150 EUR