TULPANVAS, Kina, 1900-tal med Qianlongs märke.

Porslin, dekor i underglasyrblått av blommor samt reserver med figurer och blommor, höjd 31,5 cm.

Tillverkningssprickor, mindre kantnagg, smärre glasyrmistor.

Utropspris
2 000 SEK