Madeleine Pyk – en samling F769

SAMLING SILVERFÖREMÅL, 13 st, 1900-talets andra hälft.

Fem glasställ, GAB, 1970-tal, diameter 7,5 cm. Fyra glasställ, 1960-tal, diameter 8 cm. Askkopp, GAB, 1967, dekor med mytologiskt motiv, diameter 12 cm. Ljusstake, 1991, höjd 8 cm. Sigill med tigeröga, 1963, höjd 5 cm. Pokal, 1922, höjd 8 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK