SKRIVBORD OCH SKRIVSTOL, Lindqvist Verkstäder, Motala, 1900-talets mitt.

Stomme av målad metall, kromade detaljer. Skiva av teak. Hurts med utdragbar avlastningsskiva samt fyra lådor. Skrivstol med fast stoppad rygg och sits, klädsel av konstskinn. Skrivbordet med brickmärkning. Skrivbordets längd 140. Bredd 76. Höjd 74 cm.

Slitage, repor och märken. Fläckar. Fanerskador. Skrivstolens sits med bristning.

Utropspris
2 500 SEK