UNIFORM, för major vid den indelta armén, m/ 1886.

Mörkblå nyans. Jacka med två flätade grövre beläggningssnören i guld på svart matta, med gradbeteckning bestående av stjärna i silver. Ärmuppslag med två vertikala knapphål i gult redgarn. Byxor med revärer.

Bruksslitage, märken. Enstaka mindre skador. Enstaka fläckar invändigt.

Utropspris
1 500 SEK