Madeleine Pyk – en samling F769
617379

RING, 23K guld samt briljantslipad diamant ca 0,35 ct, L Bökman, Stockholm, omkring sekelskiftet 1900. Vikt ca 4,49 g.

Troligen silver infattningen. Kvalitet H-I/P1-2. Inskription. Storlek 17,25/54.

Slitage. Mindre repor.

Utropspris
4 000 SEK