PARFYMFLASKOR, ett par, samt ASKAR, ett par, silver och glas, Sverige, 1857-77.

Askar i rosatonat glas med blomsterdekor samt familjen Adlerstråhles vapensköld på lock i silver. Stämplade C&A, Stockholm?. Parfymflaskor i slipat glas med lock i silver, Johan Pehr Rönbäck, Göteborg. Höjd 5-11 cm.

Bruksslitage. Senare gravyr. Glas med mindre nagg.

Utropspris
2 000 SEK