STOLAR, 4 st, Kai Kristensen, Danmark, 1950/60-tal.

Stomme i teak samt fast stoppad klädsel i svart konstskinn. Genombruten rygg med svängd ryggbricka.

Slitage. Märken, fläckar. En stol med något löst sammanfogad ryggbricka.

Utropspris
5 000 SEK