LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, 1700-tal.

Kartuschformade. Med driven dekor av bronserad snäcka, blomsterkorg, tulpaner, bladverk och voluter. Svängd ljusarm med dekor av bladverk. Höjd 52. Bredd 35 cm.

Ytskikt med slitage och anlupna områden. Några blad saknas.

Utropspris
8 000 SEK