SPELBORD, rokoko, 1700-tal.

SPELBORD, rokoko, 1700-tal.

Uppfällbar konturerad skiva med fördjupningar, skuren sargdekor, svängda ben. Bredd 80 cm, djup 39 cm, skivans storlek uppfälld 80x79 cm, höjd 73 cm.

Slitage, skador, färgbortfall, senare kompletteringar och bemålning.

Utropspris
500 EUR