MATSALSGRUPP, 9 delar, sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
8 stolar med spjälrygg. Raka kopplade ben. Bord med rund skiva. Runda ben. Dekor av skuren rosett. 2 iläggsskivor.
Diameter 110 cm. Höjd 73 cm. Iläggsskivor 110x59 cm)
Bruksslitage. Märken och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.