KARAFF, glas och vitmetall, WMF, (Würtembergische Metallwarenfabrik), 1900-talets första hälft.

Slipad dekor. Mynning i vitmetall. Total höjd ca 35 cm.

Metall med ytslitage. Repor. Några mindre nagg på proppens botten.

Utropspris
1 500 SEK