TESERVIS, 20+4 delar, porslin, Bröderna Kornilov, S:t Petersburg, Ryssland 1884-1917.

20 koppar med fat samt fyra extra fat. Målad blomsterdekor med förgylld kant. Höjd 5 cm, diameter 13 cm.

Slitage. Spricka. Ena fatet med äldre lagning. Mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
8 000 SEK