BESTICKSERVIS, "Drottning Viktoria". Silver, 43 delar. Bl a CG Hallberg, Stockholm 1939-1941. Vikt ca 1773 gram.

Modell 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 bordsskedar, 4 fiskgafflar, 4 fiskknivar, 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, 6 kaffeskedar. Knivarna med rostfria blad. Längd 10,5-20,3 cm.

Bruksslitage och repor. Vikten angiven inklusive rostfria blad.

Utropspris
7 000 SEK