SKÅP, David Rosén, 1950/60-tal.

Rektangulär form, fanerat med mahogny, dekor i djuprelief, beslag av mässing, fronten med 3 dörrar med bakomliggande hyll och låd-inredning, längd 157, bredd 45, höjd 124 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, smärre repor och fläckar.

Utropspris
2 000 SEK