SKÅL MED LOCK, porslin, sk basaltware, sannolikt England, 1800-tal.

Rund skål med lock, dekorränder, välvt lock med lockknopp, diam 12,5, höjd 13,5 cm.

Slitage, nagg, locket med avslag på inre kant.

Utropspris
1 500 SEK