TAKAMPEL, Karl Johan-stil, tidigt 1900-tal. Höjd ca 70 cm.

Mässingsring med beslagsdekor, sex svängda ljusarmar, grönmålad skål och avslutande kotteknopp. Diam 49 cm.

Slitage, repor, smuts, någon mindre intryckning. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK