FIGURINER, 2 st, porslin, Mellaneuropa 1800-tal och tidigt 1800-tal.

Flicka med blomsterkorg, höjd 20 cm. Gosse med parasoll, tidigt 1800-tal, höjd 10,5 cm.

Flera lagningar, påmålningar. Gossen med smärre sprickor, färgbortfall och krackelyr. Enstaka senare delar.

Utropspris
200 EUR