TAKKRONA, Maria Teresia-stil, 1900-talets sista kvartal. Totalhöjd 73 cm.

Metall, plast och glas. Behängd med prismor och margueriter, 5 armar, skålformade talgfat, tygskärmar. Diameter 48 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage, ytsmuts, utbytta skruvar.

Utropspris
150 EUR