TANDLÄKARSKÅP, Baisch, 1900-talets första hälft.

Målad metall och kromade detaljer. Uppsats med fällbart lock och bakomliggande förvaring. Fem lådor samt dörrpar med bakomliggande förvaring. Gavlar med bärhandtag. Bredd 81. Djup 39. Höjd 120 cm.

Slitage, ställvis hårt. Repor och märken. Fläckar. Något rostangrepp.

Utropspris
4 000 SEK