SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.

Mestadels fanerat i teak. Svärtade avsmalnande ben med mässingsavslut. Sex lådor. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 147, djup 42, höjd 114 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor, fläckar. Mindre fanerskador. Senare ytbehandling.

Utropspris
3 000 SEK