PARTISILVER, 3 st, bl.a sannolikt B Tellander, Jönköping, 1805-44. Vikt ca 184 gram.
Gräddkanna med uppsvängd hänkel och godronnerad bas. Saltkar 1800-talets andra hälft, förefaller ostämplat.
Mugg M Hammer Bergen c:a 1900. Höjd ca 5-10 cm.
Slitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.