SERVISDELAR, 35 delar, porslin, rokokostil, Meissen, 1900-tal.

Polykrom blomsterdekor med förgyllda kanter. Sex tallrikar, sex djupa tallrikar och sex förrättstallrikar. Tre fat och en såssnipa. Sju moccakoppar med fat samt sex assietter.

Bruksslitage, smärre fotnagg ochsmärre nagg på såssnipa. Ett fat med nagg och spricka. Några delar med slipade fotringar, möjligen av olika tillverkningsår.

Utropspris
5 000 SEK