KAFFESERVIS, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1927 - 1931. Vikt ca 959 gram.

Gräddkanna, sockerskål och kaffekanna med lock med knopp, godronnerade med uppsvängd hänkel. Höjd 7 - 22 cm. Kaffekanna med otydlig årsstämpel.

Bruksslitage, repor. Kaffekanna med gravyr. Del till kaffekannans hänkel saknas.

Utropspris
3 000 SEK