ERNST BILLGREN OCH CARL JOHAN DE GEER (HETS), akryl på pannå, ej signerad, stämplad Göteborgs konstmuseum.

Björkskog. 40,5x60,5 cm. Från utställningen/happeningen "Hets", Göteborgs konstmuseum 1994. Motiven målades av initiativtagarna Billgren och de Geer tillsammans med konstelever från Valand. Stämplad av Göteborgs konstmuseum.

Oramad.

Utropspris
3 000 SEK