KONSOLBORD, gustaviansk stil. 1900-talets andra kvartal.

Kannelerade ben och kopplat benkryss med urna. Dekor i pastellage av rosetter och girlander. Skiva av sten. Höjd 65, längd 56, bredd 28 cm.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK