Anders Gustaf Andersson

(Sverige, 1780-1833)
Anders Gustaf Andersson
(Sverige, 1780-1833)

ANDERS GUSTAF ANDERSSON, miniatyr, gouache. Signerad och daterad 1813. Ram i 18k guld.

Poträtt av man. Ram i 18k guld stämplad 1813. A tergo med hårarbete. Bildstorlek 5 x 4,5 cm.

Troligen mindre retusch. Hårarbetet med slitage. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
4 000 SEK