Madeleine Pyk – en samling F769

LJUSKRONA, nyrokoko, 1800-talets senare del.

För 12 ljus, stomme av metall behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90 cm, diameter ca 100 cm.

Ej funktionstestad, mindre nagg.

Utropspris
5 000 SEK