BÄGARE samt LOCKASK, Silver, 1800-tal. Tot vikt ca 101 g.

Bägare. Lars Löfgren, Hudiksvall (1797-1853). Med graverad bladdekor. Höjd ca 9 cm.
Lockask. Johan Fredrik Björnstedt. Stockholm 1823. Invändigt förgylld. Locket med graverad dekor av bl.a. blommor. Diam ca 6.4 cm,

Slitage. Bucklor. Repor. Bristning.

Utropspris
1 500 SEK