MATSALSMÖBLEMANG, 7 delar, art decostil.

Mörkbonad björk med intarsiadekor. Bord, ett par karmstolar, fyra stolar. Bord med rektangulär skiva, längd 150, bredd 80, höjd 74 cm. Två senare iläggsskivor i furu à 73 cm medföljer. Stolarna med horisontell ryggbricka med intarsia, stoppad sits.

Bruksslitage, smärre hack och repor, krackelyr i lacken.

Utropspris
4 000 SEK