SPEGEL, nyrenässans, 1800-talets slut.
Bronserat och förgyllt trä med dekor i pastellage av akantus, medaljong, blommor m.m. Fasettslipat spegelglas. Höjd ca 174, längd ca 65 cm.
Slitage. Smärre skador/avslag.