BÖCKER, 2 st, "Sveriges Rikes Lag... 1734" och "Underrättelse om hälsans bevarande", Stockholm 1797 resp. Upsala 1768.

Halvfranskt band med upphöjda ryggbind. "Sveriges Rikes Lag gillad och antagen på Riksdagen åhr 1734", Tryckt på Kongl. Tryckeriet, 1797.
"Underrättelse om hälsans bevarande", utgiven av Frans Westerdahl. Andra upplagan, Uppsala, tryckt hos Johan Edman, 1768.

Märkbart slitage, pärmar med skador, överstrukna namnteckningar, fläckar. Ej genomgångna.

Utropspris
150 EUR