BROSCHYRER, Bland annat Svenska Amerika Linjen, Cunard Line och White Star Line. 1920-tal.

Diverse informations broschyrer för Svenska Amerika Linjen, Cunard Line och White Star.
Tidtabeller, information om fartygen, ritningar etc.

Bruksslitage. Fläckar, veck. Lagning med tejp på Cunard Line-broschyren. Ställvis hårt slitage.

Utropspris
2 000 SEK