TRÄDGÅRDSMÖBLER, 5 delar, bl a Melins Metall, Anderstorp, 1900-talets andra hälft.

Målad vitmetall. Fyra stolar märkta Melins Metall, med genombruten dekor och svängda former. Bord med pelarfot och skiva i gjutmassa med målad stenimitation. Höjd 72 cm, diameter 72 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Färgbortfall. Sprickor. Senare skiva, med avslag.

Utropspris
3 000 SEK