GOLVFOTOGENLAMPA med BORD, majolika, omkring 1900.

Majolika och metall. Grön glaskupa, rund bordsskiva, fötter i form av hovar.

Smärre slitage. Lagning. Ej funktionstestad men fungerar enligt uppgift.

Utropspris
6 000 SEK