VÅG, Sartorius Werke, Göttingen, omkring 1900-talets mitt.

Monter av lövträ samt glas. Brickmärkt. Bredd 39, djup 29,5, höjd ca 50 cm.

Bruksslitage, klisterrester, ej fullständigt genomgången samt ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK