KANDELABRAR, ett par, "N24", mässing, Nyköpings bruk, omkring sekelskiftet 1900.

För tre ljus. Avtagbar kandelaberdel. Höjd 44 cm.

Bruksslitage, bucklor, något sneda, en ljuspipa sitter något löst, ett skaft lagat.

Utropspris
3 000 SEK