TESERVIS, silver, Richard Comyns, London, England, 1926, 1932, 1933, total vikt ca 790 gram.

Tekanna samt mjölkkanna med flätade handtag och lockknoppar, sockerskål med lock. Längd 12-22 cm.

Bruksslitage, tekannans handtag med skador.

Utropspris
3 000 SEK