SPEGEL, rokokostil, 1900-talets första hälft

Förgylld och bronserad, kröndekor med rocaille-, blom- och bladmotiv. Fasettslipat glas. Höjd 113 cm, bredd 49 cm.

Renoverad. Krackelerat spegelglas, bakstycke saknas.

Utropspris
300 EUR