BRICKBORD, 1900-talets andra hälft.

Stomme i målat trä med ben föreställandes elefanthuvuden. Bricka i gulmetall med figurscener i relief. Diameter 61, höjd 65,5 cm.

Bruksslitage, bucklor, sprickor.

Utropspris
1 500 SEK