PARTI BESTICK, 8 st silver samt 6 st nysilver, "Musslan-serien", Auran Kultaseppä, Åbo, 1950-tal. Silvervikt ca 385 g.

6 matskedar. 1 dessertsked (nysilver). 6 kaffeskedar (nysilver). 1 syltsked. 1 soppslev. Längd 12,5-29 cm.

Slitage, ytskador, gravyrer.

Utropspris
200 EUR