Smycken
623164

ARMBAND, sterling silver förgyllt i 18K guld, akvamariner, rosenkvarts, peridoter och buffelhorn.

Modern formgivning. Stel modell. Fasett- och brioletteslipade akvamariner och rosenkvarts. Cabuchonslipade peridoter. Stenar med fattning i delvis hamrat förgyllt sterlingsilver. Invändig diameter ca 68 mm. Bredd ca 45 mm.

Obetydligt slitage. Mindre repor.

Utropspris
6 000 SEK